Co si vzít na dovolenou s dítětem.


Co si nezapomenout vzít na dovolenou s dítětem?

Nejednou se mi stalo, že jsem se na naši dovolenou chystala dlouhou dobu, plánovala a balila, abych nakonec zjistila, že polovinu věcí vůbec nepotřebuji a že mi naopak spousta věcí chybí nebo by mi alespoň spoustu věcí ulehčila. Proto jsem sestavila následující seznam věcí, které doporučuji si vzít na Vaši dovolenou s dítětem, abyste byli spokojeni Vy i Vaše maličké. Je jen na Vás, co si do kufru zabalíte. 

 Cestovní postýlka (ne každý penzion ji nabízí, navíc ne vždy jsou nabízené postýlky v dobrém stavu)
 Chůvička - díky ní jsem mohla s přáteli do hotelové restaurace bez stresu, zda se mé dítě zrovna náhodou neprobudilo a nepláče na celý hotel
 Monitor dechu, nejlépe typu Snuza - pro Váš klid, že miminko dobře dýchá, nedusí se a je v pořádku
 Cestovní židlička - ne každá restaurace ji nabízí, dopřejte svému dítěti možnost sedět s Vámi u jednoho stolu
 Nosítko - proč se trápit po nerovném terénu s kočárkem, když stačí dát své dítě na záda a dopřát mu tak pohodlý zážitek a perfektní výhlet po okolí?
            - pro malá miminka z vlastní zkušenosti doporučuji šátek na nošení, pro ta větší např. klokanku Flip 3 Front, v které lze dětí nosit na břiše čelem k mamince, (nošení čelem ven se nedoporučuje, neboť malé dítě je tak vystaveno přílišnému počtu podnětů a nemůže se otočit na maminku, u které by našlo útěchu a odpovědi...)
           - od tří měsíců věku dítěte ho můžete nosit také např. v krosně Phil&Teds Metro,(já osobně bych ale doporučila spíše až pro dítě, které již samo sedí), výhodou je především usazení dítěte na zemi, což ocení především ti, kteří s děťátkem cestují sami a nemají pomocnou osobu, která by dítě pomohla usadit přímo na těle), součástí je také pláštěnka a šusťáková podložka, která může sloužit k přebalení miminka v terénu).
           - pro dítě, které již samo sedí, doporučujeme krosnu Nikko Baby Carrier, která má větší nosnost (až 25kg)
 Ohřívačka lahví - ideální především v podzimních a zimních měsících, my jsme ji však využili i v létě. Zde doporučuji spíše cestovní ohřívačku Babymoov, díky které si mlíčko, čaj nebo dětský pokrm můžete ohřát klidně i na sjezdovce nebo na procházce přírodou. Do auta, do hotelu ale i domů se  hodí ohřívačka In&Out, která je větších rozměrů a vyžaduje buď elektrické připojení, nebo připojení do zapalovače v autě. Ohřev je u této ohřívačky ovšem značně rychlejší.
 Multifunční přístroj - máte-li veliký kufr v autě a  jedete-li si na dovolenou odpočinout, to znamená nevařit a nevyvařovat, zabalte si multifunční přístroj, ten totiž umí jak vařit, tak mixovat, rozmrazovat, ohřívat a dokonce i sterilizovat. My jsme vyzkoušeli multifunční přístroj Bébédélice a byli jsme spokojení především s jednoduchosti ovládání a rychlostí přípravy. Je ovšem nutné počítat s většími rozměry přístroje, takže vhodné spíše pro delší dovolené na jednom místě.

Oblečení:

 termooblečení
 čepice
 šála,
 rukavice
 oteplovačky
 šusťáky
 svetr
 mikina
 šátek

 hezké oblečení na parádu
 tílko
 trička s krátkým
 trička dlouhým rukávem
 nákoleníky
 boty
 gumáky
 pláštěnka
 ponožky 

 plavky
 župan
 brýle do bazénu
 papuče
 boty do bazénu
 kruh(plovák)
 pyžamo
 sluneční brýle
 


Hračky:

   plyšáka na spaní,  knížky (vhodné vzít alespoň jednu do auta)

Hygiena a spánek:

 mokré ubrousky
(velké balení a malé balení)
 ručník malý
 osuška
 mýdlo
 kartáček
 zubní pasta
 vatové tampónky
na uši

 krém na opalování
 hydratační krém
 repelent
 krém na opruzeniny
 kartáček na praní prádla
 spací vak
 
nebo teplá deka místo peřiny

 nůžky na nehty
 hřeben
 cumel
 plínky
 spoustu bryndáků
 látkové plínky
 přebalovací podložka

 


věci na jídlo:

mističku  lžičku  hrníček  láhev na mléko  mléko  léky
 cestovní žehličku - svatby, oslavy

do auta :

 DVD promítač
 Cd s pohádkami či písničkami
 pytlík na zvracení
 mokré kapesníčky

 stínitko
 knížka
 léky
 slunenční brýle

 plyšák
 jídlo
 pití 
  lžičku
 jehla a nit

kočárek  pláštěnka  taška


Pokud jedete na chatu, tak si nezapomeňte  klíče :-)

Jestliže máte namířeno do zahraničí, tak nezapomeňte přibalit  pas, popř. zapsat dítě do občanky,  kartu pojištěnce,  cestovní pojištění,  letenku  vyměnit peníze  platební kartu  mapy

 Určitě jsem i tentokrát zapomněla na nějakou věc, proto Vám budu velmi vděčná, když mi napíšete svůj tip a své zkušenosti.

Reklama: NajduZboží.cz 2011 © PiDi Soft |   Mapa stránek  |   Odkazy